Fotbalistky Sparty po bojovném výkonu podlehly Arsenalu 0:3

Fotbalistky Sparty Praha v úvodním utkání osmifinále Ligy mistryň prohrály doma v Generali Areně s Arsenalem LFC 0:3. Proti jednomu z nejlepších týmů Evropy sice předvedly bojovný výkon, ale doplatily na chyby při bránění standardních situací a nepřesnosti při zakládání útočných akcí. V odvetě hrané příští týden v Londýně tak bude mít Sparta těžkou roli v boji o čtvrtfinále.

České mistryně od začátku bojovaly, ale nedařilo se jim dostat na dostřel branky. Arsenal čekal na šanci a ta přišla ve 12. minutě. Sparťankám nevyšel pokus vystavit hostující hráčky do ofsajdu při přímém kopu, před brankářkou Gazdíkovou zůstalo hned pět volných soupeřek a stoperka Flahertyhová bez problémů otevřela skóre.

Poté Sparta přežila několik rychlých akcí Arsenalu, ale v 27. minutě již kapitulovala podruhé, když se po rohovém kopu Yankeyová prosadila hlavou Grantová. Definitivní rozhodnutí přišlo deset minut po změně stran. Domácí Kladrubská ve vápně faulovala a Littleová potvrdila pověst kanonýrky, když nařízený pokutový kop bez problémů proměnila.

Teprve pak se Sparta rozehrála i směrem dopředu. Především Došková několikrát zamotala hlavou soupeřkám, ale na pozorně bránící Arsenal to bylo málo.

Sparta Praha - Arsenal LFC 0:3 (0:2)
Branky: 12. Flahertyová, 27. Grantová, 55. Littleová z pen. Rozhodčí: Becková (Něm.). ŽK: Kladrubská, Kožárová - Yorstonová. Diváci: 1975.
Sparta: Gazdíková - Vyštejnová, Heroldová, Sedláčková, Kladrubská (64. Bíbrlová) - Ringelová, Pivoňková, Ondrušová, Bartoňová (60. Malinová) - Došková, Kožárová (75. Čulová). Trenér: Žovinec.
Arsenal LFC: Byrneová - Faheyová, Grantová, Flahertyová, Yorstonová - Davisonová, Chapmanová, Ludlowová, Littleová, Yankeyová - Landerová (79. Brutonová). Trenér: Gervais.