Rubriky:

Ostatní

Ronaldo v baráži MS Portugalcům proti Bosně nepomůže

10. listopadu 2009 14:37 - MADRID

Nejdražší fotbalista světa Cristiano Ronaldo portugalské reprezentaci v baráži o postup na mistrovství světa proti Bosně a Hercegovině nepomůže. Rozhodlo o tom úterní vyšetření zraněného kotníku, kterému se hvězda Realu Madrid podrobila v Lisabonu.

Sám Ronaldo už před prohlídkou zpochybnil, že by se do úvodního sobotního utkání dal do pořádku. Odveta je na programu o čtyři dny později. "Nejsem schopný hrát," citoval ho španělský deník Marca.

Vynucená pauza nejlepšího hráče světa z loňského roku se táhne už od 10. října, kdy z kvalifikačního duelu s Maďarskem odkulhal už po necelé půlhodině a od té doby se na hřišti neukázal. Čtyřiadvacetiletý fotbalista zmeškal už sedm zápasů Realu a jeho léčení se protahuje.

Přesto Ronalda portugalský trenér Carlos Quieroz nominoval k barážovému dvojutkání, což představitele Realu pobouřilo. Původně vůbec nechtěli slyšet o tom, že by jejich klenot, za který v létě vyplatili Manchesteru United rekordních 80 milionů liber, měl odcestovat na zdravotní prohlídku do Lisabonu. Ronaldo nakonec do Portugalska odletěl a vyšetření jeho start proti Bosně a Hercegovině vyloučilo.

Ronaldo přitom do vlasti vůbec cestovat nemusel. Podle předpisů FIFA má zraněný či nemocný hráč právo na to, aby podstoupil vyšetření v místě svého působiště, což je v Ronaldově případě Madrid.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní