Rubriky:

Ostatní

Slováci chtějí hrát příští kvalifikaci v Žilině

18. listopadu 2009 16:10 - ŽILINA

Fotbalisté Slovenska byli nadšeni atmosférou, která panovala v Žilině při úterním přípravném utkání s Chile. Vyprodaný stadión přichystal svěřencům Vladimíra Weisse důstojné rozloučení s nejúspěšnější reprezentační sezonou v historii a vytvořil mnohem bouřlivější kulisu než bratislavské Tehelné pole během sobotního zápasu s USA. Slováci by proto rádi odehráli další kvalifikaci v Žilině.

 

Marián Peiger, ČTK

Zatímco v sobotu se v hledišti dvaadvacetitisícového bratislavského stadiónu ztrácelo sedm tisícovek fanoušků, o tři dny později bylo v Žilině vyprodáno. Přes 11 tisíc diváků připravilo Slovákům výbornou atmosféru - od úvodu obíhaly stadión mexické vlny a náladu nepokazila ani porážka 1:2.

"Pokud bych si měl vybrat, určitě bych raději hrál zápasy následující kvalifikace v Žilině. Je tu krásný stadiónek, a když bylo vyprodáno na přípravný duel, určitě by tomu tak bylo i v ostrém zápase. Lidé jsou velmi blízko trávníku, a to je cítit," řekl novinářům kapitán Marek Hamšík.

Žilina zastínila Tehelné pole, kde Weissovi svěřenci odehráli všechny zápasy uplynulé světové kvalifikace, i v dalších aspektech. Slováci si pochvalovali také mnohem modernější podmínky na stadiónu a výrazně lepší kvalitu vyhřívaného trávníku. "Bylo to úplně něco jiného než v sobotu v Bratislavě - plný stadión, pěkné hřiště. Chtěl bych poděkovat divákům, že přišli v takovém množství," prohlásil středopolař Miroslav Stoch.

Nadšený z atmosféry v Žilině byl i kouč Weiss. "Musím poděkovat organizátorům, kteří vytvořili podmínky důstojné reprezentaci. Můj dík patří i skvělým divákům a také trávník byl ve výborném stavu. Žilina je určitě místo, kde se budou hrát souboje další kvalifikace," podotkl Weiss.

Chilané na něj udělali velký dojem. "Byla to pro nás vynikající škola, s jakou jsme se dosud nestřetli. I mně jako trenérovi dal tento zápas hodně," uvedl Weiss. Superlativy na adresu soupeře, s nímž se Slováci mohou potkat v příštím roce na světovém šampionátu v JAR, nešetřil ani Hamšík. "Proti lepšímu soupeři jsem ještě nehrál," tvrdila hvězda Neapole.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní