Rubriky:

Ostatní

Češky mají z ME v sálovém fotbalu po finálovém skandálu stříbro

13. prosince 2009 15:43 - PACZKOW (Polsko)

Na mistrovství Evropy žen v sálovém fotbalu v Polsku se neodehrál zápas o zlaté medaile. K finále totiž kvůli sporu o barvu dresů odmítly nastoupit hráčky Galicie a byly diskvalifikovány. České reprezentantky, které vyhrály zápas o bronz, tak nakonec obsadily druhé místo.

O definitivním pořadí turnaje nicméně podle webu futsal-salovyfotbal.com rozhodne až nejbližší zasedání výkonného výboru mezinárodní federace UEFS.

Ve finále se měly s Galicií utkat hráčky Ruska. Protože oba týmy nastoupily k zápasu v bílých dresech, losovalo se o to, kdo se půjde převléci. Výběr Galicie los prohrál, ale protože si dresy poté odmítl vyměnit, bylo utkání kontumováno ve prospěch Ruska a Galicie diskvalifikována.

České reprezentantky, které obhajovaly titul, v Paczkowě prohrály v semifinále s Ruskem 1:2 gólem inkasovaným v poslední sekundě prodloužení, když ještě 20 vteřin před koncem základní hrací doby vedly. V sobotním duelu o bronz pak Češky porazily Katalánsko 1:0, po neobvyklém vyvrcholení turnaje se však posunuly na druhé místo. Zároveň si zajistily start na mistrovství světa, které se v příštím roce uskuteční v Argentině.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní