Rubriky:

Ostatní

Hašek a spol. znovu vyhráli turnaj internacionálů

26. prosince 2009 19:03 - PRAHA

Tým Nike vyhrál patnáctý ročník vánočního turnaje fotbalových internacionálů v Edenu a obhájil loňské prvenství. Celek složený hlavně z bývalých hráčů Sparty, jehož barvy oblékli také předseda ČMFS Ivan Hašek a kouč české reprezentace Michal Bílek, deklasoval ve finále Duklu Praha 10:1.

 

Zbyněk Stanislav, ČTK

V dresu Nike se sešla opravdová fotbalová elita - vedle Haška s Bílkem se fanouškům představil také současný kouč Sparty Jozef Chovanec. "Rozhodně bych netvrdil, že nejde o výsledek. Teď když už nikdo nehrajeme závodně, si chceme dokázat, že to ještě umíme. Všichni jedou naplno," řekl ČTK Hašek, který se blýskl několika pěknými akcemi. "Jsem ve strašidelné kondici, ale není to moc vidět, protože rychle střídám," dodal.

Ivan Hašek z týmu Nike na vánočním halovém turnaji fotbalových internacionálů v Edenu.Ivan Hašek z týmu Nike na vánočním halovém turnaji fotbalových internacionálů v Edenu.foto: ČTK/Zbyněk Stanislav

Jeho tým hned na úvod turnaje v souboji dvou největších favoritů podlehl Slavii těsně 3:4, ale od té doby už neztratil ani bod. To vršovický celek stejně jako před rokem nezvládl semifinále. Letos ho vyřadila Dukla, která po deseti letech dosáhla na medailovou příčku.

"Už jsme si to zasloužili. Je to bomba, Slavia je tady s úplně nejmladším mančaftem. Všeobecně se hrálo o druhé místo a my porazili největšího favorita. Aspoň jsme takhle na úrovni starých gard připomněli, že jsme kdysi byli největší klub u nás," řekl ČTK Ladislav Vízek.

Právě on měl na nečekaném vyřazení Slavie největší podíl - vedle vítězného gólu se prý postaral také o to, že týmu z Edenu v rozhodujících bojích chyběl nováček turnaje Vladimír Šmicer, Vízkův zeť. Nynější reprezentační manažer odehrál jen duely ve skupině.

Pavel Kuka ze Slavie na vánočním halovém turnaji fotbalových internacionálů v Edenu.Pavel Kuka ze Slavie na vánočním halovém turnaji fotbalových internacionálů v Edenu.foto: ČTK/Zbyněk Stanislav

"Šmíca musel na hory. Já mu říkal, že děti brečej, ať maže domů, tak jel. Vlastně jsem byl ten nejdůležitější hráč toho semifinále, protože jsem si pohlídal Šmícu," vtipkoval Vízek. "Ať je rád, že nebyl, protože bychom ho stejně smetli," smál se.

Slávisté připustili, že jim Šmicer, který v průběhu podzimu uzavřel bohatou hráčskou kariéru, v semifinále hodně scházel. "Dával góly, dobře se pohyboval. Přece jen je na tom věkově trošku jinak než ostatní," řekl ČTK současný kouč Českých Budějovic Jaroslav Šilhavý. "Říkali jsme Láďovi Vízkovi, že když se dozvěděl, že hrajeme s nima, tak zavolal domů dceři a prostě jí dal za úkol, ať Šmícu stáhne domů," podotkl s úsměvem.

V závěrečném duelu bylo brzy jasné, že tým Nike promění svoji třetí finálovou účast ve třetí triumf. Diváci se dočkali i zajímavosti - v útoku vítěze "řádil" bývalý gólman národního týmu Petr Kouba, který poslal favorita do vedení chytrým obloučkem a pak zvýšil na 3:0. Nakonec mu ale primát pro nejlepšího kanonýra turnaje těsně unikl - nejpřesnější mušku měl stejně jako loni Horst Siegl, který dal tentokrát šest gólů.

Vánoční halový turnaj fotbalových internacionálů v pražském Edenu
Skupina A: Slavia - Nike 4:3, Bohemians - Plzeň 2:2, Slavia - Bohemians 2:1, Plzeň - Nike 3:5, Bohemians - Nike 2:3, Slavia - Plzeň 5:1. Pořadí: 1. Slavia 9 bodů, 2. Nike 6, 3. Bohemians 1, 4. Plzeň 1.
Skupina B: Prešov - Dukla 2:4, Sparta - Brno 0:2, Brno - Prešov 2:2, Dukla - Sparta 6:1, Brno - Dukla 5:2, Sparta - Prešov 1:2. Pořadí: 1. Brno 7, 2. Dukla 6, 3. Prešov 4, 4. Sparta 0.
Finále: Dukla - Nike 1:10 (0:3), o 3. místo: Slavia - Brno 6:2, semifinále: Slavia - Dukla 1:2, Brno - Nike 2:3, o 5. místo: Bohemians - Prešov 4:3, o 7. místo: Plzeň - Sparta 1:2.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.