Postřelenému Cáceresovi zůstala kulka v hlavě

BUENOS AIRES

Bývalý argentinský fotbalový reprezentant Fernando Cáceres byl po dvou měsících propuštěn z nemocnice. Někdejší obránce se téměř zázračně zotavil poté, co ho začátkem listopadu přepadli, prostřelili mu hlavu a skončil v komatu.

Čtyřicetiletý Cáceres při útoku přišel o oko a kulku má stále v hlavě. "Mluví a jí normálně. Brzy začne s rehabilitací částečně ochrnuté levé části těla," citovala agentura Reuters Ramona Castilla, ředitele nemocnice v Buenos Aires, kde bývalého fotbalistu operovali. "Brzy získá pohyblivost zpět a po nějaké době by měl i začít chodit," dodal.

Cáceres patřil v 90. letech k předním argentinským obráncům. V roce 1993 pomohl národnímu týmu vyhrát jihoamerický šampionát a o rok později se zúčastnil mistrovství světa. Během kariéry nastupoval za Valencii, Celtu Vigo a Zaragozu, se kterou vyhrál Pohár vítězů pohárů. Kariéru ukončil před třemi lety.