Barcelona je nejlepším týmem roku i podle IFFHS

WIESBADEN

Barcelona se dostala v prosinci na první místo žebříčku klubů podle Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) a stala se tak nejlepším týmem roku 2009. K rekordním šesti trofejím, které katalánský velkoklub loni získal, tak přidal další ocenění.

Fotbalisté Barcelony s pohárem pro vítěze mistrovství světa klubů.

Barcelona v prosinci vyhrála všechny své zápasy včetně mistrovství světa klubů a využila zaváhání anglických celků, které byly v žebříčku před ní. Lídr Manchester United prohrál dvakrát v lize a klesl na třetí místo, Chelsea po čtyřech remízách a jedné porážce zůstala druhá.

Barcelona bude oceněna spolu s dalšími vítězi anket IFFHS na galavečeru 1. února v Londýně.

Nejlepším českým klubem v žebříčku zůstala pražská Sparta, jež klesla po vypadnutí z Evropské ligy o šest míst na 48. příčku. Úřadujícímu mistru Slavii patří 107. pozice.

Žebříček fotbalových klubů podle Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků (IFFHS) - k 31. prosinci:
1. Barcelona 341 b., 2. Chelsea 292, 3. Manchester United 291, 4. Šachtar Doněck 275, 5. Werder Brémy 272, 6. Hamburk 264, 7. Arsenal 260, 8. Estudiantes de La Plata 243, 9. Cruzeiro Belo Horizonte 235, 10. Galatasaray 219, ...48. Sparta Praha 155,5, 107. Slavia Praha 117, 163. Olomouc 96, 173. Teplice 91, 196. Liberec 85,5, 303. Jablonec 68.