Egypt zahájil obhajobu titulu výhrou nad Nigérií

Fotbalisté Egypta vstoupili do afrického šampionátu jako správní obhájci vítězstvím. Silnou Nigérii zdolali v angolském městě Benguela 3:1, přestože první gól dal po 12 minutách soupeř.

Fotbalisté Egypta oslavují gól v utkání proti Nigérii.

Egyptu, jenž vyhrál mistrovství Afriky už šestkrát, se proti Nigérii dlouhodobě nedaří a v úterý prolomil třicetiletou šňůru bez vítězství. Rozhodujícím momentem byla zřejmě neproměněná šance Nigerijců z konce prvního poločasu, po níž založil Egypt rychlý útok a vyrovnal. Krátce po změně stran se navíc parádně opřel do míče kapitán Hassan a obhájce už si tři body vzít nenechal.

Egypťané si chtějí třetím prvenstvím za sebou spravit chuť poté, co se znovu neprobojovali na mistrovství světa.

Ve druhém úterním zápase nestačilo Beninu ani dvoubrankové vedení k výhře nad Mozambikem. Ten od roku 1998 dal na africkém šampionátu jediný gól, tentokrát ale střeleckou impotencí netrpěl. Nejprve se sice Khan trefil do vlastní sítě, k zisku bodu jej ale nasměrovaly střely Mira a Fuma do správné branky.