Angola zdolala Malawi, Alžírsko zvítězilo nad Mali

LUANDA

Fotbalisté domácí Angoly porazili na mistrovství Afriky 2:0 Malawi a napravili kolaps ze zahajovacího utkání. Ve druhém dnešním zápase skupiny A si první výhru na turnaji připsalo Alžírsko po vítězství 1:0 nad Mali.

Fotbalisté Alžírska se radují z branky na mistrovství Afriky.

Angolu za vítězstvím nasměroval krátce po přestávce třetí trefou na turnaji Flávio. Druhý gól pořadatelské země přidal o šest minut později Manucho. Angola měla blízko k výhře už v úvodním duelu s Mali, ale přestože vedla ještě dvanáct minut před koncem 4:0, nakonec remizovala.

Alžírsko si spravilo reputaci po úvodní překvapivé třígólové prohře s Malawi. O výhře účastníka mistrovství světa rozhodl v 43. minutě Halliči.

Tabulku skupiny A vede se čtyřmi body domácí Angola. Druhé je se třemi Malawi, které však před Alžírskem figuruje jen díky skóre. Poslední Mali má na kontě jediný bod.