Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Fotbalové Německo se směje. Gól? Spíš největší vtip roku!

18. ledna 2010 13:57 - DUISBURG

Mistrovské jaro se teprve rozběhlo, fotbalové Německo však už má gól roku. Nebo spíše gól, jenž je považován za vtip roku... Zrodil se v druholigovém duelu Duisburgu proti FSV Frankfurt (5:0) a sudí Mark Fritz, stejně jako pomezní Thomas Munch museli být ranění slepotou, když branku uznali.

Devět minut před koncem jednoznačně se vyvíjejícího zápasu mezi MSV Duisburg a FSWV Frankfurt napálil domácí záložník Christian Tiffert dva metry za hranicí šestnáctky míč, ten se odrazil od břevna zpátky dobrý metr do hřiště, ale sudí Mark Fritz k překvapení všech aktérů ukázal do středového kruhu.

„Jeho verdikt byl největším vtipem roku,“ sarkasticky utrousil trenér hostujícího Frankfurtu Hans-Jürgen Boysen, jehož mužstvo před deseti tisíci diváky prohrálo nakonec 0:5 a vidina záchrany se tak pro něj ještě víc zkomplikovala.

„To snad nemysleli vážně,“ narážel brankář Klandt jak na sudího Fritze, tak i jeho asistenta na pomezí Muncha, když gól uznali.

Fotbalové Německo si při pohledu na gól, který gólem nebyl, okamžitě vybavilo památnou branku Geoffa Hursta ve finále mistrovství světa v roce 1966 ve střetnutí Anglie s Německem (4:2), která také brankou nebyla.

Zatímco tehdy samým smutkem plakalo, teď se gólu označenému okamžitě za největší vtip roku směje.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní