Fotbalisté domácí Angoly a Alžírska postoupili do čtvrtfinále

Fotbalisté domácí Angoly si zahrají ve čtvrtfinále afrického šampionátu. Spolu s nimi postupuje ze skupiny i jejich pondělní soupeř Alžírsko, přestože dalo ve třech zápasech jediný gól. Po jejich bezbrankové remíze už nebyla Mali nic platná výhra 3:1 nad Malawi.

Peter Mponda z Malawi (vlevo) Mamadou Bagayoko z Mali bojují o míč v utkání základní skupiny mistrovství Afriky.

Oba postupující týmy věděly, že jim remíza zřejmě bude stačit, a podle toho vypadal i vývoj vzájemného zápasu. Minimum šancí na obou stranách a snaha neudělat chybu nakonec vedly ke kýžené dělbě bodů.

Mali udělalo v druhé utkání pro postup maximum. Hned v první minutě využil chyby brankáře Kanouté, za dvě minuty nato zvýšil z přímého kopu Keita. Malawi ještě mohlo živit šanci na účast ve čtvrtfinále po snížení v druhém poločase, favorit ale výhru pojistil dalším gólem.