Rubriky:

Ostatní

Vratislav vybrala novou firmu, která postaví stadión pro ME 2012

18. ledna 2010 21:06 - VARŠAVA

Stadión pro fotbalové mistrovství Evropy 2012 v polské Vratislavi postaví německá firma Max Bögl. V pondělí to oznámil vratislavský starosta Rafal Dutkiewicz. Město koncem loňského roku kvůli zpoždění, jež stavba nabírala, vypovědělo smlouvu firmě Mostostal. Euro 2012 pořádá Polsko spolu s Ukrajinou.

 

Gleb Garanich, Reuters

Zakázka za 655 miliónů zlotých (4,2 miliardy korun) má být hotova do poloviny příštího roku, cena se ale může o několik procent zvýšit. Závisí to na tom, na kolik město ocení práci, kterou odvedl Mostostal. Společnost Max Bögl, s níž by mohl spolupracovat polský Budimex, by se stavebními pracemi měla pokračovat od začátku března.

Představitelé Vratislavi předpokládají, že stadión bude stát v termínu. Nicméně experti tak optimističtí nejsou. Pokud by se stavba vratislavského stadiónu, kam se má vejít 43 000 fanoušků, opožďovala, mohl by se do hry o Euro 2012 vrátit Krakov, který chtěl zápasy mistrovství hostit také. Tamní stadión by měl podle slibů radnice být hotov v polovině letošního roku.

Podle současných plánů se mistrovství Evropy v roce 2012 má v Polsku vedle Vratislavi hrát ve Varšavě, Poznani a Gdaňsku. Na Ukrajině se zápasy uskuteční v Doněcku, Lvově, Charkově a Kyjevě. Rozhodla o tom v prosinci UEFA.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní