Rubriky:

Ostatní

Togo bylo vyloučeno ze dvou afrických šampionátů

30. ledna 2010 15:03 - LUANDA

Reprezentace Toga bude chybět na dvou následujících afrických šampionátech. Africká fotbalová konfederace (CAF) tým vyloučila poté, co kvůli teroristickému útoku, při němž zemřeli tři členové výpravy, odstoupil z nynějšího mistrovství. Podle ministra sportu Christopha Tchaoshoe se Togo proti trestu odvolá. "Buďte si jisti, že vyžijeme všech právních možností," řekl agentuře Reuters.

 

Reuters

Fotbalisté Toga nejprve po útoku odmítli na turnaji v Angole nastoupit. Když svůj postoj změnili a rozhodli se hrát, premiér Gilbert Houngbo jim nařídil, aby se vrátili do vlasti.

CAF potrestala Togo za vměšování vlády do fotbalových záležitostí a navíc mu udělila pokutu 50 000 dolarů. "Hráči se sice chtěli na šampionát vrátit, ale vláda povolala reprezentaci zpět. Rozhodnutí politiků je proti regulím CAF," uvedla konfederace v prohlášení. Togo tak přijde o mistrovství za dva roky v Gabonu a Rovníkové Guinei a v roce 2014 v Libyi.

K útoku došlo 8. ledna v angolské provincii Cabinda, kudy tožský výběr cestoval na šampionát ze soustředění v Kongu. Přihlásila se k němu separatistická skupina FLEC, bojující za osamostatnění Cabindy.

 

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní