Rubriky:

Ostatní

Togo se odvolalo k CAS proti vyřazení fotbalistů ze šampionátů

12. února 2010 16:44 - LOMÉ

Togo se odvolalo k sportovní arbitráži CAS v Lausanne proti vyřazení fotbalistů z příštích dvou afrických šampionátů. Africká fotbalová konfederace potrestala Togo poté, co vláda nařídila hráčům nestartovat kvůli útoku na týmový autobus na lednovém mistrovství v Angole.

 

Reuters

Odvolání k CAS podala komise dosazená světovou federací FIFA, která dočasně řídí tožský fotbal. Národní svaz totiž na konci minulého roku paralyzovaly mocenské spory.

Šéf komise Seyi Memene uvedl, že vzhlíží k CAS s optimismem. Je ovšem v nestandardní situaci, neboť je zároveň viceprezidentem africké konfederace (CAF). "Jsem především Tožan. Přeji si a modlím se k bohu, aby byly sankce CAF směrem k Togu zrušeny," uvedl.

Během cesty na šampionát zemřeli po střelbě v severoangolském regionu Cabinda dva členové tožské výpravy a řidič. Fotbalisté přesto chtěli na šampionátu startovat, nicméně premiér jim nařídil vrátit se domů. Za vměšování vlády potrestal CAF Tožany zákazem účasti na dvou šampionátech a pokutou 50 000 dolarů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní