Rubriky:

Ostatní

Trenér Hiddink v červnu skončí u ruské fotbalové reprezentace

13. února 2010 11:21 - AMSTERODAM

Trenér Guus Hiddink skončí na lavičce ruské fotbalové reprezentace letos v červnu, kdy mu vyprší smlouva. Dohodl se na tom s novým prezidentem svazu Sergejem Fursenkem. S národním mužstvem postoupil nizozemský kouč do semifinále mistrovství Evropy 2008, na letošní světový šampionát se ale Rusové nekvalifikovali.

Hiddink v deníku De Telegraaf uvedl, že se s Fursenkem domluvil na ukončení spolupráce. "Dohodli jsme se na tom už teď, aby federace měla dost času na hledání nástupce," napsal třiašedesátiletý trenér, který vedl například Real Madrid nebo reprezentace Nizozemska, Koreje a Austrálie.

O svých budoucích plánech nehovořil, už v minulosti ale naznačil, že by se rád vrátil do anglické ligy. V Premier League působil už v uplynulé sezóně, kdy čtyři měsíce jako dočasný trenér vedl londýnskou Chelsea, nyní se v médiích spekuluje především o zájmu Liverpoolu.

Podle agentury AP není vyloučeno ani to, že by Hiddink mohl krátkodobě převzít některý z týmů, který postoupil na letošní MS. Možné je například jeho angažmá v Nigérii.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní