Rubriky:

Ostatní

Brankář Zítka myslí na zadní kolečka, učí se na trenéra

16. února 2010 11:09 - BRUSEL

Český brankář Daniel Zítka z bruselského Anderlechtu chce hrát fotbal na vrcholové úrovni ještě minimálně příští sezonu, avšak současně už navštěvuje i trenérské kurzy a připravuje se na další kariéru. Píše o tom úterní vydání belgického listu La Derniere Heure.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Byly tři možnosti: pokračovat v Anderlechtu, hrát jinde, nebo ukončit profesionální kariéru a dělat u fotbalu něco jiného," řekl jeho manažer Patrick Vervoort. "Poslední možnost si můžete škrtnout. Daniel se cítí čím dál tím lépe a dělá stále větší pokrok. Na konci sezóny se rozhodne, zda zůstane v Anderlechtu, nebo si zvolí jiný klub," dodal

Čtyřiatřicetiletý Zítka dlouho laboroval se zraněním nohy. Nyní už je sice v pořádku, avšak musí bojovat o místo v sestavě, přičemž je teď v pozici třetího gólmana. Má navíc velkou konkurenci v Silviu Protovi a Davym Schollenovi.

Manažer Anderlechtu se navíc nechal před časem slyšet, že je na Zítkovi, pro co se rozhodne. "Může zůstat u nás, avšak nebude mít jisté místo v sestavě," řekl Herman van Holsbeeck.

Dodal nicméně, že Zítka má v klubu stále otevřené dveře i do budoucna. Anderlecht mu prý po skončení kariéry rád nabídne místo. Působit by zpočátku mohl třeba jako trenér mládeže. "V Anderlechtu máme tradici nabízet šanci našim ikonám," dodal na adresu českého brankáře, který v klubu působí již od roku 2002.

I pokud by Zítka nakonec z Anderlechtu odešel, zůstane v tomto belgickém klubu silná česká kolonie. Působí tu totiž obránce Ondřej Mazuch a také dvojice záložníků Jan Polák a Lukáš Mareček.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.