Rubriky:

Ostatní

Živě

Cabaňas se po střelném zranění hlavy bude zotavovat až rok

3. března 2010 19:45 - MEXIKO

Zhruba rok bude trvat, než se paraguayský fotbalista Salvador Cabaňas plně zotaví ze střelného poranění hlavy, které utrpěl v lednu. Uvedl to jeho ošetřující lékař.

 

Jorge Silva, Reuters

"Plné zotavení jeho nervového systému může trvat až rok. Ale výjimkou nejsou případy, kdy to trvalo dva až tři roky. v tuto chvíli to nemůžeme říci přesně," uvedl doktor Ernesto Martínez na tiskové konferenci. Cabaňas je již prý plně při smyslech a uvědomuje si svou situaci. "Už se viděl v zrcadle. Jen tam stál, díval se na sebe a nedal na sobě znát žádné emoce," dodal Martínez.

Nejlepší paraguayský fotbalista roku 2007 byl postřelen koncem ledna po hádce na toaletě nočního podniku. Cabaňas se po útoku zázračně zotavuje, v hlavě mu však stále zůstává kulka. V úterý byl propuštěn z nemocnice a zamířil do rehabilitačního centra, kde se chce pokusit uspíšit léčbu a dát se dohromady, aby stihl mistrovství světa v JAR, které začíná za 99 dní. Podle lékařů by však šlo o zázrak.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.