Rubriky:

Ostatní

Britský tisk: Výhra nad Čechy je pro Skotsko ideální začátek

4. března 2010 11:38 - LONDÝN

Ve středečním přípravném utkání v Glasgowě čeští fotbalisté ovládli podstatnou část zápasu a Skotsko předvedlo víc pragmatickou než pohlednou hru, ale výhra 1:0 znamená ideální začátek pro tým vedený novým trenérem Craigem Leveinem. Shodl se na tom čtvrteční britský tisk při hodnocení zápasu, kterým Skotové ukončili 14 let čekání na domácí výhru v přípravě.

 

David Moir, Reuters

"Gól Scotta Browna přinesl Leveinovi vítězný start u skotské reprezentace, přestože její soupeř v kvalifikaci na evropský šampionát většině zápasu dominoval," poznamenala BBC. Připomněla také, že Levein před zápasem zdůrazňoval, že vítězství je tentokrát důležitější než výkon.

"Nebylo to hezké pro oči, ale zřejmě efektivní," napsal deník The Glasgow Herald. List The Scotsman konstatoval, že výhra znamená pro Leveina ideální začátek a povzbuzení před kvalifikací. Uznává ale také, že Češi měli kontrolu nad utkáním od samého začátku.

"Levein měl víc štěstí za jeden večer než jeho předchůdce George Burley za 20 měsíců. Jeho nové koště bylo pragmatické, ale mimořádně efektivní," poznamenal The Guardian. Bylo prý jasné, že cesta k obnově bude klopotná, ale důležité je jen to, že začala.

Skotský tým byl velkou část zápasu pod tlakem a soustředil se hodně na obranu, ale vzhledem k jeho výsledkům z poslední doby je podle The Times výhra nad Českou republikou dobrým výsledkem z jakéhokoli pohledu.

"Byli těžko k poražení? Ano. Těžko se na to koukalo? Ano. Lepší než Burley? Ano. Dámy a pánové, zdá se, že Skotsko má zase tým," ocenil výsledek zápasu skotský bulvární deník Daily Record. "Technicky vzato, styl vítězství byl asi tak sexy jako Susan Boyleová v podvazkách, ale skotskou krev to stačilo rozproudit," pokračoval list. "Bylo to Skotsko, jaké známe a máme rádi. Ošklivé a tvrdohlavé, ale pokud šlo o elegantní a vybroušené Čechy, nepříjemně houževnaté," uzavřel deník.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní