Rubriky:

Ostatní

Živě

Advocaat by se mohl vrátit do Ruska a vést reprezentaci

17. března 2010 22:09 - MOSKVA

Nizozemského trenéra Guuse Hiddinka zřejmě nahradí na lavičce ruské fotbalové reprezentace jeho krajan Dick Advocaat. Uvedl to na základě zdroje z ruského svazu list Sport-Express, podle nějž bude současný kouč belgického národního mužstva v Rusku oficiálně představen v brzké době.

Za Advocaatovým pravděpodobným návratem do Ruska podle všeho stojí nový prezident fotbalového svazu Sergej Fursenko, jenž zná nizozemského kouče z dob společného působení v Zenitu Petrohrad. Fursenko coby prezident klubu přivedl Advocaata na místo českého kouče Vlastimila Petržely v roce 2006 a nový trenér s klubem hned v následujícím roce získal titul. Rok nato dokonce triumfoval v Poháru UEFA.

Dvaašedesátiletý Advocaat je od loňského října koučem belgické reprezentace, navíc koučuje nizozemský mistrovský celek AZ Alkmaar. Hiddinkův kontrakt u ruského týmu, s nímž se neprobojoval na světový šampionát, vyprší 15. června.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.