Trenér Lavička dovedl fotbalisty Sydney k titulu mistrů Austrálie

MELBOURNE

Trenér Vítězslav Lavička vyhrál s FC Sydney australskou fotbalovou ligu. Ve finále play-off v sobotu jeho svěřenci porazili obhájce titulu Melbourne Victory na penalty 4:2. V normální hrací době i po prodloužení skončil zápas 1:1.

Trenéři australského FC Sydney Vítězslav Lavička (vpravo) a Michal Zach

Před 48 000 diváků odehrál celý zápas v dresu vítězného týmu i slovenský záložník Karol Kisel. Bývalý hráč Liberce a pražské Sparty zřejmě nastoupil za Sydney naposledy, neboť se s vedením klubu nedohodl na prodloužení smlouvy. Třiatřicetiletý středopolař se chce vrátit do české nejvyšší soutěže.

Sydney dostal v 63. minutě do vedení Mark Bridge, v 81. minutě vyrovnal rovněž hlavou melbournský obránce Adrian Leijer.

Sydney vyhrálo základní část ligy, ale v semifinále play-off poté podlehlo ve dvojzápase Melbourne, které si tak pro finálový duel zajistilo výhodu domácího prostředí. Postup do finále posléze vyneslo Lavičkovu mužstvu až vítězství 4:2 nad Wellingtonem.

Lavička byl na počátku března vyhlášen nejlepším trenérem v soutěži. Sydney získalo druhý australský titul, předtím vyhrálo premiérový ročník A-League v roce 2006.