Rubriky:

Ostatní

Fotbalová legenda Pavel Nedvěd poběží v sobotu Pražský půlmaratón

24. března 2010 11:36 - PRAHA

Bývalá fotbalová hvězda Pavel Nedvěd, který loni ukončil kariéru, poběží sobotní půlmaratón v Praze. Nejlepší hráč Evropy z roku 2003 se představí mezi téměř osmi tisícovkami běžců, kteří na trať dlouhou 21,097 kilometru vyrazí v pravé poledne z Palachova náměstí.

 

Lukáš Táborský, Právo

Řekla to Petra Bergmannová ze společnosti Adidas, hlavního sportovního partnera pražského závodu. V blízké budoucnosti chce sedmatřicetiletý Nedvěd zvládnout i celý maratón.

Když loni na konci května dal bývalý reprezentační kapitán sbohem velkému fotbalu v dresu Juventusu Turín, netajil se tím, že jej vytrvalostní běhy ve sportovním důchodu budou lákat. Během podzimu už stihl absolvovat dva půlmaratóny, a protože se dál udržuje ve svém turínském domově ve formě, 9. května si prý v Praze troufne i na klasický maraton.

V Nedvědových plánech figurují i jiné sporty. Rád by si v sedle kola vyzkoušel některou etapu Tour de France, kterou vždy pozorně sledoval. Víc o svých plánech a především startu před půlmaratonem má prozradit na páteční tiskové konferenci v Praze.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní