Rubriky:

Ostatní

Šéf UEFA hrozí Ukrajině, že jestli si nepospíší, přijde o Euro

29. března 2010 15:52 - VARŠAVA/BRUSEL

Předseda Evropské fotbalové unie (UEFA) Michel Platini dnes pohrozil Ukrajině, že pokud si nepospíší s s výstavbou infrastruktury pro Euro 2012, může o pořadatelství fotbalového svátku přijít.

 

Gleb Garanich, Reuters

"Pokud si Kyjev nepospíší se stavbou stadiónu a dalších objektů, nebude se mistrovství Evropy v této zemi konat," vzkázal Platini Ukrajině. Příští týden tam chce jet a o problémech jednat s nově zvoleným ukrajinským prezidentem Viktorem Janukovyčem. Práce na kyjevském stadionu, kde se má hrát finále, se podle Platiniho, "nepohnuly ani o centimetr".

Euro 2012 pořádá Polsko společně s Ukrajinou. Podle dosavadních plánů by se zápasy měly hrát ve čtyřech polských a ve čtyřech ukrajinských městech.

Podle Platiniho by se v případě krize na Ukrajině mohlo hrát jen na dvou stadionech, ale pod podmínkou, že jedním z nich bude ten kyjevský. Nicméně právě se stadionem v ukrajinském hlavním městě jsou největší problémy. "Nejlepší by bylo kyjevský stadion strhnout a postavit nový. Ale to už teď není možné," řekl minulý týden Borys Kolesnikov, náměstek předsedy ukrajinské vlády zodpovědný za Euro 2012. Opožďuje se i stavba stadionu ve Lvově. Podle odborníků projekty spojené s Eurem 2012 ve Lvově a Kyjevě nabraly asi pětiměsíční zpoždění.

V Polsku se zpozdila stavba stadiónu ve Vratislavi, kde město na přelomu loňského a letošního roku vypovědělo smlouvu firmě, která ho měla vybudovat. Varšava zaostává s modernizací infrastruktury.

ČTK

Zrušit