České fotbalistky oplatily Belgičankám prohru i s úroky

BRUSEL

Českým fotbalistkám se podařilo oplatit Belgičankám prohru z listopadu loňského roku a v Bruselu vyhrály díky hattricku Petry Divišové 3:0. V osmé skupině kvalifikace na mistrovství světa se tak s devíti body posunuly na druhé místo za Švédsko. To má sice stejný počet bodů, ale o dva odehrané zápasy méně.

Češky v listopadu podlehly Belgičankám doma 1:2, v odvetě ale další ztrátu nepřipustily. Nejlepší česká fotbalistka minulého roku Divišová otevřela skóre ve 29. minutě a o svém umění přesvědčila soupeřky ještě na konci prvního a na začátku druhého poločasu.

Další utkání sehraje Hruškův tým 19. června ve Švédsku. Případné vítězství by dalo Češkám ještě teoretickou šanci na vítězství ve skupině a tím možnost účasti v baráži o čtyři postupová místa.