Chelsea ve finále Anglického poháru vyzve Portsmouth

LONDÝN

Fotbalisté Portsmouthu se překvapivě probojovali do finále Anglického poháru. Tým bojující s rozsáhlými dluhy si v semifinále nejstarší fotbalové soutěže světa poradil s Tottenhamem 2:0 po prodloužení. Má tak šanci triumfovat v poháru podruhé během tří let. V cestě mu však stojí lídr ligy Chelsea, s níž se utká ve finále.

Kevin Prince Boateng (uprostřed) oslavuje druhý gól Portsmouthu, kterým pečetil postup do finále Anglického fotbalového poháru.

Portsmouth se již nemůže zachránit v Premier League, a tak se mohl plně soustředit na nedělní semifinále s Tottenhamem. V utkání byl outsiderem, ovšem Kohouti zahazovali jednu šanci za druhou. Přestože Tottenham vyslal přes dvacet střel, skončil zápas v normální hrací době 0:0.

Po deseti minutách prodloužení se však prosadil Piquionne a zařídil Portsmouthu překvapivé vedení, které v závěru ještě potvrdil z pokutového kopu Kevin Prince Boateng. Ve finále, hraném 15. května ve Wembley, se tak utkají vítězové předchozích dvou ročníků.

Semifinále Anglického fotbalového poháru (hráno ve Wembley)
Tottenham - Portsmouth 0:2 po prodl. (100. Piquionne, 117. Boateng z pen.).
Finále (15. května): Chelsea - Portsmouth.