Česká sedmnáctka Anglii dlouho odolávala, nakonec prohrála 1:3

VADUZ

Čeští fotbalisté do sedmnácti let vstoupili do mistrovství Evropy v Lichtenštejnsku porážkou 1:3 s favorizovanou Anglií. Svěřenci trenéra Jiřího Štola sice dokázali s hlavním favoritem turnaje dlouho držet vyrovnaný stav, pak ale přetížená obrana inkasovala dvakrát v rozpětí dvou minut. Pokud tedy chtějí Češi splnit postupový cíl, musí v příštím utkání porazit Turecko. To dnes vyhrálo nad Řeckem 3:1.

Angličané byli po celé utkání v náporu, ale byli to Češi, kdo udeřil jako první. V 7. minutě zahrál přímý kop kapitán Česlák, na jeho centr si naskočil olomoucký obránce Plšek a hlavou poslal Čechy do vedení. Zároveň ukončil soupeřovu 455 minut trvající neprůstřelnost. Jenže Angličané svůj tlak přeci jen využili, když se ve 20. minutě odrazil míč k Barkleymu a záložník Evertonu ho napálil do sítě.

Česká obrana byla nadále pod tlakem, ale nepouštěla soupeře do vyložených šancí. Až v 68. minutě se zblízka prosadil záložník Chelsea McEachran a zařídil Anglii očekávané vítězství. To krátce nato potvrdil ještě kanonýr juniorky Arsenalu Afobe.

Anglie - Česká republika 3:1 (1:1)
Branky: 20. Barkley, 68. McEachran, 70. Afobe - 7. Plšek. Rozhodčí: Todorov (Bulh.).
Sestava ČR: Veselý - Krátký (65. Mariotti), Kalas, F. Twardzik, Hybš - Plšek (80.+2 Krameš) - Hurka, Mižič, Česlák, P. Twardzik - Mandula (78. Haša). Trenér: Štol.