Rubriky:

Ostatní

Nejlépe vydělávajícím fotbalistou v MLS je stále Beckham

15. června 2010 08:39 - NEW YORK

Nejlépe placeným fotbalistou zámořské MLS je podle očekávání stále David Beckham. Anglický záložník týmu Los Angeles Galaxy si podle údajů zveřejněných hráčskou asociací letos na základním platu vydělá 6,5 miliónu dolarů (přes 136 miliónů korun).

 

Marcus Donner , Reuters

Plat v klubu je však pro bývalou hvězdu Manchesteru United a Realu Madrid jen zlomkem příjmu. Pětatřicetiletý Beckham, který momentálně léčí přetrženou achilovku, si ročně zejména díky sponzorským smlouvám přijde na 40 miliónu dolarů, což z něj podle magazínu Forbes dělá nejlépe vydělávajícího fotbalistu světa.

V pořadí nejlépe placených fotbalistů v MLS je na druhém místě Beckhamův spoluhráč Landon Donovan. Americký reprezentant si přijde na 2,13 miliónu dolarů. Následují kolumbijský útočník Juan Pablo Ángel z New Yorku Red Bulls s příjmem 1,92 miliónu, kanadský záložník Julian de Guzman z Toronta (1,72) a někdejší středopolař Švédska a Arsenalu Fredrik Ljungberg ze Seattlu (1,31).

Průměrný plat v zámořské soutěži oproti loňské sezóně klesl o téměř deset tisíc dolarů. Zatímco před rokem činil 147 945 dolarů, letos je 138 169.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní