Rubriky:

Ostatní

Slavný fotbalista Fowler se bude soudit s klubem kouče Straky

15. června 2010 09:09 - SYDNEY

Bývalý útočník Liverpoolu a anglické reprezentace Robbie Fowler se bude soudit s australským týmem North Queensland. Po klubu, který nově vede český kouč František Straka, chce odškodné za předčasné ukončení smlouvy.

Pětatřicetiletý Fowler byl v březnu jedním ze sedmi hráčů North Queenslandu, které vedení kvůli finančním potížím propustilo. "Když hráči podepisují smlouvu, je to pro jejich život velmi důležitý krok," citovala agentura AP Fowlerovo prohlášení. "Nejde ani tak o odškodné, ale o zacházení s hráčskými smlouvami ze strany klubů," dodal Fowler, který krátce po odchodu z Queenslandu posílil Perth.

"Robbie mohl hodit všechno za hlavu a v klidu odejít hrát do jiné země. Místo toho se rozhodl pomoci australskému fotbalu a bojovat za větší ochranu hráčských smluv," uvedl Brendan Schwab, výkonný ředitel hráčské asociace PFA, která bude u soudu zastupovat Fowlera a jeho spoluhráče.

Straka přišel k týmu North Queenslandu začátkem června. S klubem podepsal roční smlouvu s opcí. V australské lize se potká s Vítězslavem Lavičkou, kterého čeká s FC Sydney obhajoba titulu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní