Rubriky:

Ostatní

Živě

V Jižní Koreji po vítězství fotbalistů stoupl prodej kondomů

16. června 2010 08:40 - SOUL

Pětinásobně stoupl v Jižní Koreji prodej kondomů poté, co fotbalové mužstvo porazilo na šampionátu v Jihoafrické republice v úvodním zápase Řecko a fanoušci se vydali do ulic slavit.

 

Lee Jae-Won , Reuters

Asi milión fanoušků v červených tričkách - z toho zhruba pětina v hlavním městě Soulu - zaplavil bulváry, stadiony i parky při nadšených oslavách výhry 2:0 nad evropským šampiónem z roku 2004, Řeckem. A radost z vítězství se projevila i v prudce stoupajícím prodeji prezervativů.

Vítězem jsou i místní obchody a restaurace s rychlým občerstvením. Všechny v blízkosti míst, kde se fanoušci k oslavám sešli, zaznamenaly dvojnásobně vyšší obrat. A ruce si mnou i prodejny v obytných čtvrtích, které hlásí trojnásobně vyšší prodej piva a dvojnásobně zvýšený odbyt chipsů a dalších pochutin konzumovaných obvykle při sledování televize.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga - nadstavbová část

Fortuna liga mění herní formát. Po 30. kole základní části se hraje nadstavbová část, během které jsou kluby rozděleny do tří skupin - o titul, evropské poháry a záchranu. Nadstavba startuje 3. 5. a bude uzavřena 2. 6.