Rubriky:

Ostatní

FIFA apeluje na Mexiko s Uruguayí: Hrajte na vítězství!

19. června 2010 15:57 - JOHANNESBURG

Mezinárodní fotbalová federace se snaží zamezit paktu o neútočení mezi Uruguayí a Mexikem, kterým ve skupině A mistrovství světa stačí k postupu remíza v závěrečném vzájemném utkání. FIFA vyzvala oba týmy, aby hrály v duchu fair play.

"Naším sloganem je: Moje hra je fair play. Doufáme proto, že se všech 32 týmů bude tohoto hesla držet," uvedl mluvčí FIFA Nicolas Maingot.

Vývoj skupiny A je po čtyřech odehraných zápasech takový, že pokud skončí zápas Mexika s Uruguayí remízou, postoupí tyto týmy do vyřazovací fáze. Oba celky mají na kontě po čtyřech bodech, zatímco Francie s pořadatelskou JAR mají jen bod.

Pořadatelé se již dříve nechali slyšet, že případné vypadnutí JAR by mohlo mít negativní vliv na šampionát, protože by domácí příznivci mohli ztratit o turnaj zájem.

Historie šampionátu již pamatuje zápasy, u nichž panuje podezření, že si týmy domluvily výsledek, který jim zaručoval postup. Na MS 1982 ve Španělsku se v závěrečném utkání skupiny střetlo Německo s Rakouskem. Němci se brzy dostali do vedení, a jelikož výsledek vyhovoval oběma týmům, diváci po zbytek zápasu viděli jen fotbalovou nudu bez jakékoli ofenzivy. Tento duel později dostal přezdívku "Hanba z Gijónu".

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní