Fotbalisté Hradce Králové prohráli s AIK Stockholm 1:3

OPATOVICE NAD LABEM

Fotbalisté Hradce Králové prohráli ve svém prvním přípravném utkání s AIK Stockholm 1:3. Po vyrovnaném úvodním poločase doplatil prvoligový nováček na dvě chyby, které soupeř pohotově potrestal. Domácí fotbalisté sice sehráli se švédským týmem vyrovnanou partii, v koncovce se ale neprosadili.

Už ve 13. minutě překonal brankáře Lindra Ljubojevič, jenž je v AIK na testech. Hradec po inkasované brance zvýšil aktivitu a ve 25. minutě vyrovnal Kocourek z penalty. Po změně stran nastoupila na hřiště zcela vyměněná sestava domácího celku. V 56. minutě využil Engblom zaváhání domácích zadáků a opět poslal AIK do vedení. Šanci vyrovnat měl Dvořák, ale trefil pouze břevno. Deset minut před koncem Lundberg zpečetil vítězství AIK.

"V prvním poločase jsme si vytvořili více šancí než soupeř, ale poločas skončil 1:1. Ve druhém poločase bylo vidět, že naši mladí hráči zbytečně ztráceli míče a soupeř toho samozřejmě trpělivou kombinací dokázal využít," uvedl hradecký kouč Václav Kotal.