Rubriky:

Ostatní

Vstupenky na zápasy fotbalové reprezentace budou výrazně levnější

21. června 2010 18:39 - PRAHA

Vstupenky na podzimní kvalifikační zápasy české fotbalové reprezentace o postup na evropský šampionát budou výrazně levnější než dříve. Za lístek na říjnový zápas se Skotskem na Letné zaplatí fanoušci skoro o polovinu méně než za loňský duel kvalifikace mistrovství světa proti Polsku. Ceny vstupenek na zbývající letošní duely národního celku v pondělí schválil výkonný výbor ČMFS, který také odsouhlasil záměr vytvořit samostatné soutěže juniorských týmů první a druhé ligy.

Zatímco na loňský zápas s Polskem stály lístky na hlavní tribunu 1600 korun, na chystaný souboj se Skotskem se dostanou diváci na nejlepší místa za 950 korun. Ostatní vstupenky vyjdou na 700 korun, sektor se sníženou viditelností na 300.

"Deklarovali jsme už na začátku, že se budeme snažit jít divákům naproti. Potřebujeme vybudovat takovou pozici, aby byl hlad po zápasech. Rozjezd kvalifikace je strašně důležitý. Diváky potřebujeme a věříme, že v zádech s nimi dobře odstartujeme," řekl na tiskové konferenci předseda svazu Ivan Hašek.

Na úvodní zářijový domácí zápas evropské kvalifikace proti Litvě se fanoušci dostanou v Olomouci na hlavní tribunu za 500 korun, srpnový přípravný duel s Lotyšskem vyjde na nejlepších místech na 150 korun a děti do patnácti let budou mít vstup zdarma. Deset korun z každé vstupenky poputuje Nadaci Terezy Maxové.

Výkonný výbor rovněž schválil záměr vytvořit soutěž juniorských týmů první a druhé ligy. Podle předběžného návrhu by v ní měli mít svého zástupce od sezony 2011/12 všichni účastníci nejvyšší soutěže a dobrovolně zájemci z druhé ligy.

"Je to jednoznačně krok správným směrem, aby nehrály za béčka pět šest kol před koncem jiné týmy než v předchozím průběhu soutěže. Ještě se to ale musí doladit," uvedl místopředseda svazu Jindřich Rajchl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní