Rubriky:

Ostatní

Maškaráda skončila, zázrak se nekonal, píše o debaklu fotbalistů francouzský tisk

23. června 2010 10:22 - PAŘÍŽ

Tisk ve Francii a dalších evropských zemích ve středu neměl slitování s francouzskou reprezentací, která na fotbalovém mistrovství světa v Jižní Africe obhajovala stříbro, ale zažila debakl. "Směšní až do konce," komentoval úterní prohru 1:2 s Jihoafričany sportovní deník L'Equipe. O "cestě až na konec pekla" píše v listě další komentátor.

 

Michel Euler, ČTK/AP

"Maškaráda skončila. Zázrak se nekonal. Poslední zápas v Jihoafrické republice se pro francouzské fotbalisty jevil jako dlouhá křížová cesta... opouštějí soutěž se sklopenou hlavou, přičemž zanechali negativní dojem na všech úrovních," napsal deník Le Figaro s odkazem na roztržky uvnitř mužstva a předčasný odjezd útočníka Nicolase Anelky, jenž vulgárně urážel trenéra Raymonda Domenecha. Média hovoří o nejhorším týmu v historii francouzského fotbalu.

"Živé mrtvoly a imbecilové"

Evropský tisk označil francouzský tým za "živé mrtvoly" a "imbecily", kteří udělali Francii ostudu a vážně poškodili její image v zahraničí. "Francie se vrací domů více než ponížená," zní titulek italského listu Il Messaggero. Španělský sportovní deník Marca soudí, že Francouzi se před světem zesměšnili a v jejich výkonu v posledním zápase vidí potvrzení "zjevného rozkladu" týmu.

Italský deník Gazetta dello Sport a další evropské listy poukazují na to, že Francie přijela do JAR díky gólu po neodpískané ruce Thierryho Henryho v baráži s Irskem a nyní po špatném výkonu i chování odjíždí s ostudou. "Mám velkou radost, že to takto dopadlo. Podle mne se dostali na šampionát neprávem," uvedl komentátor irské rozhlasové stanice RTE Liam Brady.

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní