Rubriky:

Ostatní

Elber otočil a teď brazilského kouče Dungu chválí, kudy chodí

23. června 2010 13:06 - JOHANNESBURG

Jakoby po mávnutí kouzelným proutkem změnil bývalý skvělý útočník Giovane Elber svůj pohled na kouče brazilské fotbalové reprezentace Carlose Dungu. Po nepřesvědčivé úvodní výhře 2:1 nad Korejskou republikou se přidal na stranu kritiků, nyní o něm ale mluví jako o dobrém trenérovi a věří v postup svých krajanů do finále.

 

Paulo Whitaker , Reuters

"Proti Koreji hráli hrozně ustrašeně a opatrně. To je neodpustitelné. Když už se i Brazílie strachuje v prvním utkání o výsledek, tak to je neuvěřitelné," citovala agentura SID bývalou hvězdu Bayernu Mnichov a současného skauta německého mistra po úvodním vystoupení "kanárků".

Hráli spolu ve Stuttgartu 

S Dungou společně působili ve Stuttgartu. Elber střílel góly, Dunga bránil. A právě větší důraz na defenzivu současného brazilského týmu se mnohým nelíbí, především tisk Dungu velmi kritizuje. Elber však po vítězství 3:1 nad Pobřežím slonoviny otočil.

"Brazilci vždy chtějí vidět útočný fotbal, a když hráči nedávají góly, jsou fanoušci nespokojení. Já si ale myslím, že naše mužstvo je skvělé a může dojít do finále. Je jasné, že jen krásná hra k titulu nevede. Máme dobrou obranu, ale také skvělé ofenzivní typy jako Kaká nebo Luíse Fabiana," uvedl Elber, který v dresu Bayernu dal v letech 1997 až 2003 v německé lize 133 branek a je nejlepším zahraničním střelcem v historii soutěže.

Podle Elbera je Dunga velmi chytrý a má vše promyšlené. "Jako hráč získal strašně moc zkušeností v národním týmu a je to skvělý chlap. Všichni musí vidět, co Dunga s Brazílií udělal. Vyhrál Americký pohár a na mistrovství světa má dvě výhry. Tým je dobře složený, i když Ronaldinho, Pato nebo Roberto Carlos zůstali doma. S tímto mužstvem můžeme být mistry světa," míní Elber.

Vyzdvihl brankáře Julia Cesara, obranu s Lúciem a Maiconem a dvojici útočníků Luís Fabiano a Robinho. Hlavně kanonýr Sevilly Luís Fabiano se mu zamlouvá. "Chodí tam, kde to bolí, a to je strašně cenné," řekl Elber, který by si nejvíce přál finále Brazílie - Argentina. "To by bylo něco."

Sám na mistrovství světa nikdy nehrál, ale smutný z toho není. "Když jsem začínal, tak jsem si nikdy nemyslel, že to dotáhnu tak daleko. Moje kariéra byla krásná, i když jsem nebyl na MS. V mé době byli v týmu hráči jako Ronaldo, Romário či Bebeto, to byli samí skvělí útočníci," dodal Elber.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní