Rubriky:

Ostatní

Ministr Bossi: Italové si vítězství nad Slovenskem koupí

23. června 2010 14:04 - ŘÍM

Italský ministr bez portfeje Umberto Bossi prohlásil před závěrečným utkáním úřadujících fotbalových mistrů světa v základní skupině se Slovenskem, že si potřebné vítězství koupí. Italové jsou po remízách s Paraguayí a Novým Zélandem na druhém místě v tabulce skupiny F a k zajištění postupu bez ohledu na výsledek druhého zápasu potřebují zvítězit.

 

Mike Hutchings, Reuters

"Jsem si jistý, že ten zápas se Slovenskem koupí," řekl vůdce italské Ligy severu a klíčový spojenec pravicové vlády Silvia Berlusconiho. "Uvidíte, že v příští sezóně bude hrát několik slovenských fotbalistů v italských klubech," prohlásil šéf kontroverzní strany, která žádá autonomii severní Itálie.

Pobouřil federaci

Jeho slova pobouřila vedení italské fotbalové federace. "Tentokrát to Bossi přehnal. Jeho slova jsou šokující a urážlivá," uvedla federace v prohlášení.

Už před šampionátem se do výběru Marcella Lippiho pustil Bossiho stranický kolega a další ministr Roberto Calderoni, jenž navrhl, aby měli fotbaloví reprezentanti nižší platy a vzdali se prémií za světový šampionát. "Úsporná opatření jsou v naší zemi nezbytná, státní dluh je vysoký. Squadra azzura by měla jít příkladem," řekl ministr.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní