Rubriky:

Ostatní

Francouzský prezident Sarkozy probere s Henrym krach na MS

23. června 2010 14:38 - PAŘÍŽ

Krach francouzských fotbalistů na mistrovství světa se stal i tématem v nejvyšších politických kruzích. Útočník Thierry Henry požádal prezidenta Nicolase Sarkozyho o okamžitou schůzku, na níž mu má povědět víc o příčinách sporů uvnitř mužstva

 

Alexander Demianchuk , Reuters

To místo obhajoby finálové účasti vypadlo už v základní skupině. Celá Francie se po ostudném vystoupení na fotbalisty zlobí.

"Thierry Henry prezidentovi zavolal z Jihoafrické republiky a řekl mu, že by jej chtěl vidět co možná nejdříve po návratu do Francie," řekl ve středu mluvčí francouzské vlády Luc Chatel. Se Sarkozym a Henrym u jednoho stolu zasednou i premiér Francois Fillon, ministryně sportu Roselyne Bachelotová a její zástupkyně Rama Yadeová.

Francouzský tým se má z dějiště šampionátu do Paříže vrátit ve středu a může se přichystat na to, že schytá velkou kritiku. "Modří" ze tří utkání na MS získali jediný bod a ve středu pozornosti byli hlavně kvůli vnitřním rozbrojům.

Minulou sobotu byl z týmu vyřazen útočník Nicolas Anelka poté, co vulgárně urážel kouče Raymonda Domenecha. Den poté mužstvo na jeho podporu bojkotovalo trénink. Když v úterý hrálo svůj poslední zápas s domácím týmem JAR, francouzští fanoušci srocení u Eiffelovy věže při sledování duelu na protest fandili Jihoafričanům.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní