Rubriky:

Ostatní

Příští rok se vrátím jako vyměněný, slibuje brankář Buffon před operací

27. června 2010 15:19 - TURÍN

Až v příštím roce počítá s návratem do branky gólman italské fotbalové reprezentace Gianluigi Buffon. Hvězda Juventusu Turín odchytala na mistrovství světa pouze jeden poločas, než ji v úvodním utkání s Paraguayí vyřadila ze hry vyhřezlá ploténka. Buffon se nyní chystá na operaci.

 

Michael Kooren, Reuters

"Rozhodl jsem se, už mám dost života v nejistotě, půjdu na operaci. Příští rok se vrátím jako nový," řekl listu Corriere dello Sport dvaatřicetiletý gólman, který měl potíže se zády už několikrát v minulosti.

"Měl jsem jít na operaci už před třemi roky, ale odkládal jsem to kvůli odpovědnosti ke klubu. Říkal jsem si, že mě potřebují. Teď jsem já tím, kdo něco potřebuje," prohlásil mistr světa z roku 2006, který se těžko smiřoval s letošním neúspěchem italského výběru.

Pátého července se podrobí vyšetření u specialisty a ještě v tom týdnu se podrobí chirurgickému zákroku. "Mohl bych být zpátky v lednu. Třeba by to šlo i dřív, ale nechci se balamutit. Juventus je teď v dobrých rukou Marka Storariho a Alexe Manningera," dodal s odkazem na svého dosavadního náhradníka a novou posilu z AC Milán Storariho.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní