Rubriky:

Ostatní

FIFA bude jednat o zavedení brankových rozhodčích, video na přetřesu nebude

20. července 2010 08:47 - CARDIFF

Pravidlová komise mezinárodní fotbalové federace FIFA bude ve středu ve velšském Cardiffu diskutovat o nasazování brankových rozhodčích do mistrovských zápasů. Naopak o zavedení vyspělých technologií jako čipů v míči nebo videa se i přes mohutnou kritiku po chybách arbitrů na mistrovství světa zatím jednat nebude. Toto téma přijde podle FIFA na řadu nejdříve v říjnu.

 

ČTK/AP

Systém s dvěma asistenty za brankovými čarami zkušebně zavedla UEFA v zápasech minulého ročníku Evropské ligy a s testováním by se mělo pokračovat i v Lize mistrů a v kvalifikaci mistrovství Evropy 2012. Výsledkem chystaného jednání pravidlové komise by mělo být doporučení zavést brankové rozhodčí v následujících dvou sezonách i v dalších kontinentálních federacích.

Diskuse o změně systému rozhodování vyvolalo několik evidentně chybných verdiktů na nedávném mistrovství světa v Jižní Africe. FIFA v čele se svým šéfem Seppem Blatterem, který byl vytrvalým odpůrcem zavádění novinek, v důsledku toho ujistila, že letošní turnaj se naposledy hrál se současným systémem rozhodčích.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní