Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Rozhodčí znovu neviděli jasný gól, tentokrát na MS fotbalistek

21. července 2010 16:23 - AUGSBURG
(Aktualizováno: 21. července 2010 16:23)

Mezinárodní fotbalová federace FIFA má další podnět k tomu, že je třeba zavést systém na určování, zda míč překročil brankovou čáru. Poté, co na mistrovství světa nebyl uznán regulérní gól anglického reprezentanta Franka Lamparda, jelikož rozhodčí neviděli, že se míč dostal za brankovou čáru, se téměř totožná situace odehrála i na MS hráček do 20 let v Německu.

 

repro Eurosport

FIFA sice nedávno zavrhla možnost využití videotechniky, debatu na toto téma však znovu rozpoutal neuznaný gól Lamparda. Ten v osmifinále MS vyrovnal v souboji s Německem na 2:2, ale rozhodčí gól neviděl a neuznal ho. Angličané následně prohráli 1:4.

Jako přes kopírák

Uplynul sotva měsíc a situace se opakovala. A paradoxně znovu ve prospěch Německa, které na šampionátu žen do 20 let hrálo v úterním utkání skupiny A s Francií. Němky vyhrály 4:1 a postoupily, Francouzky vypadly.

Přitom jim k postupu stačil jediný gól, aby mohly projít dál na úkor Kolumbie. A Lea Rubiová ho i vstřelila, ovšem rozhodčí v čele s Angličankou Ihringovou nepostřehly, že se míč po odrazu od břevna dostal za brankovou čáru, než se vrátil zpět do hřiště.

Pravidlová komise FIFA tak má další podnět na své středeční jednání ve velšském Cardiffu, kde diskutuje o nasazování brankových rozhodčích do mistrovských zápasů. Naopak o zavedení vyspělých technologií jako čipů v míči nebo videa se i přes mohutnou kritiku po chybách arbitrů na mistrovství světa zatím jednat nebude. Toto téma přijde podle FIFA na řadu nejdříve v říjnu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní