Rubriky:

Ostatní

Nový kouč Brazilců nepovolal do přípravy Kaká, Lúcia a Júlia Césara

27. července 2010 09:20 - RIO DE JANEIRO

Nový trenér brazilské reprezentace Mano Menezes nenechal při své první nominaci kámen na kameni. Na srpnový přípravný zápas s výběrem USA povolal jen čtyři fotbalisty, kteří hráli na nedávném mistrovství světa v JAR.

 

Andre Penner, ČTK/AP

Účastníky šampionátu, kde tým pod vedením odvolaného trenéra Carlose Dungy vypadl ve čtvrtfinále s Nizozemskem, jsou obránci Daniel Alves s Thiagem Silvou, záložník Ramires a útočník Robinho. V nominaci naopak chybějí například hvězdný záložník Kaká, obránci Maicon, Lúcio, Juan a brankář Júlio César.

"Nastává čas uzdravování týmu. Proto není nutné nebo dobré tyto hráče povolávat," řekl Menezes. "Jsme na začátku a díváme se dopředu. Ne na to, co se stalo nebo nestalo v minulosti," dodal.

Jedenáct nováčků

Osmačtyřicetiletý Menezes povolal také 11 hráčů, kteří ještě nemají ani jeden reprezentační start. Těmi jsou záložník Paulo Henrique Ganso s útočníkem Neymarem ze Santosu, brankáři Jefferson, Renan a Victor, obránci Rafael, Réver, David Luiz, záložníci Ederson, Jucilei a útočník André. Do týmu se vrátili i forvard Alexandre Pato z AC Milán a obránce Lucas z Liverpoolu.

Menezes se také zastal svého předchůdce Dungy, který byl navzdory výsledkům před šampionátem kritizován za defenzivní a pragmatický fotbal. "Je několik způsobů jak vyhrávat a já respektuji všechny," prohlásil.

"Dungův tým hrál dobře takticky, a to je dobře. To budu chtít po Brazílii i já, přestože díky umění našich hráčů bychom vždycky měli mít šanci vyhrát," uvedl nový kouč. "Budu se snažit najít takovou cestu, která nám dá největší šanci na vítězství. Nejlepší by bylo, kdyby šlo vyhrávat krásným fotbalem, který mají všichni rádi," dodal.

Menezes oznámil svou první nominaci jen dva dny poté, co ve funkci nahradil Dungu. Bývalý kouč Corinthians povede brazilské fotbalisty na domácím šampionátu za čtyři roky a měl by stát také na lavičce výběru do 23 let pro olympijské hry v Londýně 2012.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní