Rubriky:

Ostatní

Muslimští fotbalisté v Německu nemusejí striktně dodržovat půst

28. července 2010 17:27 - BERLÍN

Profesionální muslimští fotbalisté v Německu nemusejí od nynějška striktně dodržovat půst během ramadánu. Dohodli se na tom představitelé Ústřední rady muslimů v Německu a zástupci německého fotbalového svazu a bundesligy.

Debatu rozpoutal druholigový klub FSV Frankfurt, který má ve svém kádru tři hráče hlásící se k islámu. Ti dostali loni v říjnu oficiální varování od vedení týmu ohledně půstu, což navíc nechal klub zavést i do smluv. Muslimové se musejí během ramadánu zdržet jídla od úsvitu do soumraku.

Případ rozpoutal celostátní debatu, jejichž výsledkem je nyní pro profesionály výjimka z pravidel ramadánu. Ústřední rada muslimů si nechala dokonce vypracovat expertízu od teologického institutu v Egyptě, který přerušení půstu schválil.

"Muslimský fotbalista se může postit v době, kdy nejsou zápasy, a prokáže i tak bohu a svatému měsíci ramadánu dostatečnou úctu a respekt," uvedl generální sekretář rady německých muslimů Aiman Mazyek. "Pokud je fotbal povoláním, na němž závisí existence rodiny, platí pro muslimy stejně jako v jiných povoláních, u nichž je potřeba fyzická zdatnost, výjimky a úlevy," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní