Rubriky:

Ostatní

Španělští mladíci si vybojovali baráž o mistrovství Evropy až v samém závěru

7. září 2010 20:21 - PRAHA

Zatímco v seniorské kategorii jsou Španělé fotbalovými mistry světa, v jednadvacítkách byli blízko k tomu, aby z boje o mistrovství Evropy vypadli už v kvalifikaci. Nakonec se jim však na poslední chvíli podařilo vybojovat účast v baráži, když dnes v závěrečném utkání zvítězili v Polsku 1:0 až zásluhou gólu Sergia Canalese pět minut před koncem.

 

Miroslav Földeši, ČTK

Letní posila Realu Madrid Canales se prosadil po signálu při rozehrání přímého kopu. Jeho spoluhráči místo střely jen přelobovali zeď, kam si do volného prostoru naběhl Canales a propálil míč do sítě. Stejný signál přitom Španělé zahráli před dvěma měsíci v semifinále mistrovství Evropy do 19 let proti Anglii.

Tehdy jim chytrý Canalesův gól zajistil postup do finále, tentokrát posunul Španělsko mezi čtyři šťastné týmy, které do baráže postoupily z druhých míst ve skupinách. Vedle Španělů se to podařilo i Bělorusku, Anglii a Islandu, kterému postup nevzala ani jablonecká prohra 1:3 s českou reprezentací.

Tato čtveřice tak doplnila vítěze jednotlivých skupin Chorvatsko, Itálii, Nizozemsko, Rumunsko, Řecko, Skotsko, Švédsko, Švýcarsko, Ukrajinu a Česko. Páteční los určí sedm dvojic, které se utkají o sedm volných míst na šampionátu konaném příští rok v Dánsku, jež má jako pořadatel jistou účast. První zápasy baráže jsou na programu 9. října, odvety o čtyři dny později.

Zatímco Španělé na poslední chvíli vybojovali postup, Francouzi v kvalifikaci jen potvrdili současnou krizi francouzského fotbalu. V posledním utkání sice vyhráli 2:0 nad Maltou, přesto skončili ve skupině až třetí za Ukrajinou a Belgií.

Zklamali i Němci, kteří v páté skupině nestačili jak na Čechy, tak i na Island, který byl naopak největším překvapením kvalifikace.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní