Rubriky:

Ostatní

Maradona dostane k narozeninám zpátky diamantové náušnice

16. září 2010 13:33 - ŘÍM

Legendární Diego Maradona se dočká překvapivého dárku k 50. narozeninám. Někdejší fotbalista je oslaví 30. října a útočník Fabrizio Miccoli mu věnuje diamantové náušnice, které někdejšímu trenérovi argentinské reprezentace zabavily v Itálii daňové úřady a forvard Palerma je poté anonymně vydražil v aukci.

 

ČTK/AP

"Je to moje přání, aby je dostal zpátky. Měl jsem je jen vypůjčené, ale pořád patří jemu," řekl Miccoli listu La Repubblica. Jednatřicetiletý útočník za náušnice v lednu zaplatil 25.000 eur (asi 615 tisíc korun) a netajil se tím, že je koupil kvůli tomu, aby se se svým idolem mohl setkat. Sen si bude moci Miccoli splnit během oslav, které chce Maradona uspořádat v Neapoli.

Mistr světa z roku 1986 přišel o náušnice loni v říjnu, kdy mu je při návštěvě kliniky v Bolzanu zabavila policie. V minulosti už se Maradona podobným způsobem musel rozloučit s párem luxusních hodinek Rolex. Argentinská hvězda totiž z doby působení v Neapoli (1984 až 1999) dluží na Apeninském poloostrově na daních 37 milionů eur (asi 910 milionů korun).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní