Rubriky:

Ostatní

Brazilský talent Neymar se omluvil za rvačku a kritiku kouče

18. září 2010 12:00 - RIO DE JANEIRO

Brazilský fotbalový talent Neymar se omluvil za svoje chování v poslední době. Osmnáctiletý útočník Santosu nedávno po ligovém utkání vyvolal na hřišti rvačku a také kritizoval trenéra a spoluhráče.

 

archiv, Sport.cz

Neymar rozpoutal bitku po nedělní prohře Santosu 1:2 na hřišti Ceara, když neunesl soupeřovo tvrdé bránění. Do potyčky se zapojili i ostatní hráči a musela je uklidnit až policie. Ve středu se zase brazilský reprezentant ostře pohádal s trenérem Dorivalem Juniorem a kapitánem Santosu Eduem Dracenaem, když ho nenechali kopat penaltu při výhře 4:2 nad Atletikem Goianiense.

"Zklamal jsem mámu s tátou"

"Když jsem přišel domů, řekl jsem si: Co jsi to provedl?! Musím proto udělat víc než se jen omluvit a neočekávám žádné slitování," citovala Neymara agentura Reuters. "Zklamal jsem mámu s tátou a stydím se," dodal na tiskové konferenci, kde stěží zadržoval slzy.

Neymarovo chování se změnilo poté, co odmítl přestoupit do Chelsea, která za něj nabízela 20 miliónů eur a místo toho podepsal se Santosem novou pětiletou smlouvu. Nyní je navíc jedinou ofenzivní hvězdou klubu, zatímco v minulé sezóně se dělil o slávu s Robinhem a dalším mladým talentem Paulem Henriquem Gansem. Robinho však odešel do AC Milán a Ganso je dlouhodobě zraněný.

Vedení Santosu dalo Neymarovi za jeho výstřelky pokutu, je však připraveno mladému hráči pomoci. "Budeme ale požadovat velkou změnu v jeho chování na hřišti i mimo něj. Musí také změnit přístup ke spoluhráčům a soupeřům," uvedl klub v prohlášení.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní