Fotbalistky Sparty rozdrtily v Lize mistryň St. Truiden 7:0

Fotbalistky Sparty Praha postoupily bez nejmenších problémů do osmifinále Ligy mistryň. Po výhře 3:0 v úvodním zápasu v St. Truidenu dnes v domácí odvetě prvního kola rozdrtily belgické šampionky 7:0. V osmifinále narazí pravděpodobně na švédský Linköping.

Do utkání vstoupily domácí hráčky s klidem a vědomím tříbrankového náskoku. Hned od začátku si nicméně vytvořily tlak a obléhaly pokutové území soupeřek, ale vedoucí branky se dočkaly až v 26. minutě, kdy Broosovou překonala Lucie Martínková.

Tatáž hráčka po druhém gólu Pivoňkové zvýšila ještě před poločasem na 3:0. Po změně stran byla převaha domácích fotbalistek ještě výraznější a sparťanky ji vyjádřily dalšími čtyřmi brankami, když dvakrát se trefila Ondrušová.