Rubriky:

Ostatní

Živě

VIDEO: Fotbalová lahůdka! Skotský mladík dal gól přímo z výkopu

15. října 2010 12:55 - PRAHA

Dostal jsi gól? Okamžitě musíš odpovědět! Takový je zákon fotbalu. Srazit ihned soupeřovi hřebínek, nalít odhodlání do vlastní mysli. Tohle všechno nastudoval mladý Skot Chris Maguire, útočník Aberdeenu a reprezentace do 21 let. A v pondělním kvalifikačním zápase s Islandem to osvědčil v praxi. Světem nyní oblétá parádní kousek, i když nakonec nebyli mladí Skotové úspěšní a účast na mistrovství Evropy jim utekla.

 

afc.co.uk

Po bezgólovém poločase se mladí Islanďané dostali v 74. minutě do vedení a domácí Skotové šli vykopávat do středu hřiště. Jednadvacetiletý Chris si nechal jen krátce přistrčit míč a pak jej napálil z 45 metrů překvapenému brankáři Islandu Peturssonovi přímo pod břevno. Samozřejmě, brankář střelu nečekal a postával o pár kroků dále před svatyní, kterou pak už od pohromy ochránit nedokázal.

Více než 12 tisíc diváků bylo u vytržení a povzbuzeno hnalo mladé Skoty k postupu, jenomže Islanďan Sigurdsson měl svůj den a druhým svým gólem v osmdesáté minutě rozhodl o skotském smutku.

bk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.