Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Mexický fotbalista zaskočil za brankáře a zneškodnil penaltu

18. října 2010 19:57 - PACHUCA

Není až tak neobvyklé, že místo vyloučeného brankáře musí zaskočit fotbalista z pole, aby se však takový gólmanský náhradník stal hrdinou zápasu zásluhou svých zákroků, už tak běžné není. V mexické lize se to podařilo mexickému záložníkovi Juanu Rojasovi, který chytil pokutový kop a udržel pro Pachuku remízu 1:1 v sobotním utkání s Moreliou.

 

Frank Augstein, ČTK/AP

Běžely poslední minuty zápasu, když se na branku Pachuky řítil osamocený protihráč. Brankář Miguel Calero mu skočil pod nohy a byl z toho faul, po kterém následovalo vyloučení a pokutový kop. Jelikož Pachuca už vystřídala všechny hráče, musel za brankáře zaskočit hráč z pole.

Bravurní zákrok

Těžké úlohy se chopil záložník Rojas. Navlékl na sebe brankářský dres, rukavice a stoupl si na brankovou čáru. Proti němu se postavil mexický reprezentační střelec Miguel Sabah, který patří k nejlepším útočníkům ligy, a tak pro něj nemělo být proměnění penalty žádný problém. Poslal míč zkušeně k tyči, ale Rojas směr střely vystihl a bravurním zákrokem míč vyrazil.

Napodobil tak několik málo kolegů, kteří v minulosti zazářili mezi třemi tyčemi jako záskok. Mezi ně patří i český útočník Jan Koller, který v roce 2002 musel do branky Dortmundu v utkání s Bayernem Mnichov a uplatnil své brankářské zkušenosti z dorosteneckých let. Několika výtečnými zákroky si tehdy dokonce vysloužil zařazení do sestavy kola jako brankář.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní