Rubriky:

Ostatní

V JAR zvažují, že na fotbale zakážou vuvuzely

22. října 2010 13:21 - JOHANNESBURG

Jihoafrickému fotbalovému klubu Kaiser Chiefs hrozí kvůli chování fanoušků rekordní pokuta 500 tisíc randů (asi 1,3 miliónu korun). Svaz dokonce ve stínu událostí z pohárového zápasu s Moroka Swallows zvažuje, že na ligových zápasech zakáže trumpety vuvuzely.

 

Siphiwe Sibeko, Reuters

Svaz se rozhodl Kaiser Chiefs potrestat poté, co jejich fanoušci hodili během utkání na trávník klobásu a dvě vuvuzely. "Pokud budou vuvuzely používány jako zbraně, mohli bychom je zakázat," uvedl šéf disciplinární komise Zola Majavu.

Kasier Chiefs pokutu již zaplatil, pokud se však budou jeho fanoušci v následujících 12 měsících dobře chovat, dostane klub peníze zpátky. "Jestli ale během té doby hodí na trávník jen jedinou klobásu, o půl miliónu přijdou," uvedl Majavu.

Vuvuzely jsou v poslední době tradičním doplňkem jihoafrických fanoušků a nechvalně se proslavily zejména při nedávném mistrovství světa. Kvůli jejich hlasitému bzučení byly v mnoha zemích zakázány.

Podobně na tom jsou i klobásy, které spolu s chlebem příznivci pojídají před kamerami a dávají tak najevo, že si na "soupeři smlsli".

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní