Rubriky:

Ostatní

Na Slovensku řeší skandál, fotbalisté zmlátili rozhodčího

3. listopadu 2010 09:22 - BRATISLAVA
(Aktualizováno: 3. listopadu 2010 09:22)

Fotbalový skandál se rozhořel na Slovensku. Rozhodčí v oblastní soutěži ve slovenském Lučenci ukončil utkání v 82. minutě, když trenér domácího mužstva napadl pomezního sudího. Hráči místního mužstva Biskupic to neunesli a napadli hlavního arbitra, kterého brutálně zmlátili. Informovala o tom televize Joj.

 

repro TV Joj

Mužstvo Biskupic prohrávalo o dvě branky, když asistent domácího trenéra neudržel nervy a napadl postranního rozhodčího. Hlavní sudí se rozhodl utkání okamžitě ukončit. Domácí hráči i fanoušci to nešli těžko, nadávali a uráželi rozhodčí, kteří se obávali o své zdraví. „Měli jsme strach. Chtěl jsem zavolat policii,“ uvedl hlavní rozhodčí utkání Roman Kret.

Rozhodčí vyšli ze šaten až po ubezpečení domácích funkcionářů, že jim zaručí bezpečný odchod. Před budovou na ně však čekali domácí hráči, kteří rozhodčí napadli. „Mlátili mě pěstmi do tváře a kopali,“ řekl hlavní rozhodčí.

Asistent hlavního rozhodčího potvrdil, že jeho několik hráčů drželo a ostatní mlátili hlavního. „Prosil je, aby ho nemlátili,“ dodal.

Kret píská fotbalová utkání už devět let, ale podle vlastních slov něco takového ještě nezažil. Hlavní rozhodčí leží v nemocnici a podal trestní oznámení. Funkcionáři klubu se k incidentu nevyjádřili. Případ bude vyšetřovat disciplinární komise.

Ivan Vilček (Bratislava), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní