Vlastní gól rozhodl o premiérovém titulu v MLS pro Colorado

TORONTO

Poprvé od roku 1981 se hrálo severoamerické finále fotbalové ligy v Torontu a nastoupila proti sobě dvě mužstva, která by nikdo ve finále nečekal: Colorado Rapids a FC Dallas. Fotbalisté Dallasu byli v tomto utkání mírným favoritem i když během regulérní sezóny se oba zápasy skončily nerozhodně 1:1 a 2:2.

Fotbalisté Colorada slaví triumf v MLS

První poločas probíhal za mírné převahy Dallasanů, kteří také vstřelili jedinou branku v 35. minutě, kdy Chavez zatáhl míč po pravém křídle a Ferreira byl o zlomek vteřiny rychlejší než brankář Colorada Pickens. Coloradu se podařilo vyrovnat na 1:1 v 57. minutě. Po chybě dallaské obrany se k míči dostal Jamie Smith, podobným způsobem Chavez poslal míč z levé strany před branku, tam však byl na poprvé úspěšnější brankář Dallasu Hartman. Stačil však vyrazit pouze před sebe a ležící Conor Casey vyrovnal.

Vzápětí měl Smith další šanci po trestném kopu, ale brankář Hartman vyrazil na roh. Po 90 minutách byl stav utkání 1:1, prodlužovalo se a v 98. minutě přišel na hřiště Macoumba Kadji. Ten o devět minut později se probil po pravé straně do pokutového území Colorada a jeho střelu tečoval do vlastní branky George John.

Při této brance se však Kadji zranil a musel opustit hřiště. Colorado dohrávalo tedy o deseti hráčích a nastavovaly se další tři minuty, při kterých se vyznamenal třemi skvělými zákroky brankář Colorada Matt Pickens. Obzvláště střela nešťastníka George Johna, která mířila k tyči mohla ještě zvrátit výsledek utkání. V okamžiku, kdy rozhodčí Toledo odpískal konec utkání propukla obrovská radost hráčů Colorada.

Po utkání trenér Dallasu Schellas Hyndman vyjádřil pochvalně o Coloradu. Kapitán Hernandez se zastal autora vlastní branky George Johna. A trenér Hyndman dodal, že nemůže nikomu nic vyčítat, protože všichni hráči nechali na hřišti maximum. Za Colorado odpovídali na tiskové konferenci trenér Gary Smith, kapitán Pablo Mastroeni a MVP Conor Casey. Mastroeni vysvětloval, jak složitým obdobím jeho klub prošel a Casey se vyjádřil pochvalně o torontském publiku, které bylo více nakloněné Coloradu než Dallasu.

Torontská věž, která mění své osvětlení střídala barvy modrou s purpurovou. Nakonec však dominovala purpurová podle dresu fotbalistů  z Colorada.

Colorado - Dallas 2:1 (1:0, 1:1)
Branky: 57. Casey, 107. vlastní (John) - 35. Ferreira. Rozhodčí Toledo. 21700 diváků.
Colorado: Pickens - Kimura, Wynne, Moor, Wallace (90. Beaudet) - Mullan, Mastroeni, Larentowicz, Smith (90. Thomson) - Cumings (98. Kandji), Casey.
Dallas: Hartman - Goncalves (34. Lloyd), John, Ihemelu, Benitez - McCarthy, Hernandez, Chavez (105. Avila), Shea (64. Cunningham) - Ferreira, Harris.