Rubriky:

Ostatní

Podle Platiniho měli rebelové z MS dostat doživotní zákaz

8. prosince 2010 15:31 - PAŘÍŽ

Prezident UEFA Michel Platini se znovu opřel do současné francouzské reprezentace a kritizoval chování fotbalistů během mistrovství světa v JAR. Podle něj by měli být hráči rebelující proti rozhodnutí vyloučit z kádru Nicolase Anelku potrestáni doživotním zákazem startu v národním dresu. Zároveň odmítl kritiku na adresu tehdejšího trenéra Raymonda Domenecha. Podle Platiniho by si s francouzskou reprezentací nevedl lépe ani José Mourinho.

 

Michael Sohn, ČTK/AP

"Chování hráčů bylo ubohé. Udělali naprostou blbost," prohlásil Platini v rozhovoru pro magazín So Foot v reakci na stávku hráčů, kteří během šampionátu odmítli trénovat kvůli tomu, že byl Anelka vyhozen z týmu kvůli hádce s trenérem Domenechem.

Anelka následně dostal trest na 18 zápasů, kapitán Patrice Evra na pět, Franck Ribéry na tři a Jeremy Toulalan nesměl hrát za národní tým jednou. Podle Platiniho to však není dostatečný trest. "Byl bych na ty hráče přísnější a dal jim doživotní zákaz. Pošpinili reputaci francouzského týmu," řekl Platini, který dovedl Francii v roce 1984 k titulu mistrů Evropy.

Francie na MS 2010 vypadla již ve skupině, když nevyhrála ani jeden zápas. Za hlavního viníka byl označen trenér Domenech, s tím však Platini nesouhlasí. "Neznám trenéra, který by s tím týmem získal lepší výsledky. Ani José Mourinho by si nevedl lépe. Zkrátka nám chybějí dobří hráči," dodal Platini pesimisticky.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní